hlavní strana

rozpis soutěže

výsledky

tabulka

nejlepší střelci

kontakty

rozhodčí

vypůjčení brankáři

pravidla

platby mužstev

trestná lavice

partneři NHL

kamera na ZS

rozpis ledu na ZS

fotodokumentace

   
 

diskuze

   

soupisky

 HC Berušky

 HC Pyšel

 HC Naloučany

 HC Rakšice

 HC Jinošov

 HC Nárameč

 Zlobři Myslibořice

 HC Ducks

 HK Originals

 Mars Studenec

 HC Spartak Třebíč

 Harťál

 Náměšť 2

 

 

 

 

 
 

  design : Ivo Matoušek

 

Archív článků

Dohráno, game-over

   Ještě neskončil herní čas finále a přesto bylo rozhodnuto. Titul získaly Berušky, zaslouženě, vyhrál nejlepší a já jim blahopřeji.
Úspěšná sezóna, spoustu dramatických a kvalitních zápasů, soutěž zdobila velká vyrovnanost, kdy každý mohl porazit každého. A play-off na závěr tento trend jen potvrdil. Základní část dominantně vyhrály HC Naloučany, ale skoro celou dobu bojovali o prvenství i Spartak Třebíč a největší překvapení sezóny Náměšť. O play-off bojovalo dvanáct mužstev, HC Nárameč doplatila na špatnou docházku hráčů, když se mužstva sešlo kompletní, hrálo výborně a dokázalo porazit dvakrát Pyšel a dokonce i Ducks a pozdějšího vítěze Berušky.
   Play-off je jiná soutěž, toto klišé se opětovně potvrdilo. Ve čtvrtfinále si Spartak poradil s Originály, Náměšť ve vyrovnané sérii postoupila přes Zlobry. Nejvyrovnanější byl dvojzápas mezi HC Ducks a Harťálem, mimochodem dle mého názoru, Harťál měl mužstvo na titul. Obrovským překvapením pak byl postup Berušek, kteří v prvním zápase o poločase prohrávaly s Naloučanami 0 : 4, ale zápas otočili a vítězi základní části ukončily předčasně sezónu.
  V semifinále překvapení pokračovala, postoupila mužstva, která rozhodně nebyla favority. HC Ducks tak po dvouletém kralování obsadilo letos konečnou třetí příčku a Spartak, který celý ročník potvrzoval vynikající útočnou potenci a v mužstvu měl i nejlepšího střelce Pavla Štěpánka s 64 vstřelenými góly, skončil čtvrtý.
  Poraženým finalistou byla Náměšť 2. Z mužstva, které v předchozích ročnících bylo otloukánkem ligy, se po doplnění i posílení kádru o nadprůměrné hráče Staňka a Strnada a především skvělého brankáře Jakuba Starého, stal skutečný tým. Pod vedením prezidenta Honzy Pejchala, s věkovým průměrem přesně 50 let ke dni zahájení finále, odehrálo mužstvo výbornou sezónu. Ve finále bylo důstojným soupeřem Beruškám a v druhém zápase bylo první polovinu dokonce herně lepším mužstvem. Rozhodla ale čísla : věk a kilogramy...
   Titul získaly Berušky. Ještě po dvacátém kole základní části mužstvo bez reálné šance na postup do play-off. Jenže poté nastal dokonalý restart, prakticky s novým mužstvem vyhráli čtyři zápasy po sobě a navíc s přímými konkurenty v boji o postup. Po úvodním prohraném poločase ve čtvrfinále s Naloučany pak porazily Spartak a ve finále i Náměšť. První lajna ve složení Kouřil, Filiač, Pokorný převyšovala všechny ostatní o level. Ano, hodně jsem v poslední době slyšel názory, že je to nefér a jmenovaní hráči v soutěži nemají co dělat. Nechám na posouzení každého z Vás, jestli na tom něco je. Vedoucí týmu je zapsal na soupisku, tedy dle pravidel splňují podmínky účasti. Já to více řešit nebudu, i v jiných mužstvech jsou výrazní jedinci, kteří ale často hrají na sebe a né ve prospěch svého týmu. V podání Berušek to neplatilo. Nové Berušky hrály skvěle, hrály jako tým a vyhrály titul.
   Dovolte mi poděkovat všem účastníkům letošního ročníku, hráčům, trenérům, rozhodčím i divákům. Děkuji ledařům a správci zimního stadionu za dobrou spolupráci. Příští ročník bude vzhledem k rekonstrukci stadionu v Třebíči náročnější na organizaci, ale ze strany vedení města i ZS jsem byl ujištěn, že naše liga zůstane klíčovým partnerem a nebude odsunuta do pozadí. Předpokládám obdobný počet mužstev a zápasů v termínech, jako byla právě skončená sezóna. Přihlášky spustím od 1.7.2024 do 31.8.2024.
   Přeji Vám krásné léto a na podzim zase na ledě !
                                                                                                                                                                                                    31.3.2024

Vítězem NHL 2022/2023 HC Ducks Náměšť

   Vítězem letošního ročníku se stalo mužstvo HC Ducks a obhájilo prvenství z minulého ročníku. Kačeři přesvědčivě vyhráli i základní část a titul je tak ve správných rukou. Stříbrnou příčku získal tým HC Naloučany a vzhledem k postavení kolem vánoc, kdy mužstvo balancovalo na hraně postupu do play-off, je to velký úspěch i překvapení.
   Zápas o bronz se bohužel letos kvůli zkrácení sezony a nedostatku termínové listiny nehrál a třetí příčku získaly mužstva Spartaku Třebíč a HK Originals. Spartak hrál po celou sezonu skvělý ofenzivní a naprosto čistý  hokej. Jejich herní i celkový projev byl pro mě nejpříjemnějším překvapením soutěže. HK Originals těžili z vynikajících osobních výkonů brankáře a dominantního útočníka a třetí místo je jednoznačným úspěchem.
   Páté místo obsadil Harťál, což vzhledem k síle jejich kolektivu je myslím zklamání. Totéž platí pro šestý tým tabulky Mars Studenec. Je ale třeba připomenout, že obě tato mužstva prohrála ve vyrovnaném čtvrtfinále a hrana mezi úspěchem a neúspěchem v play-off je velmi tenká.
   Sedmý Jinošov měl skvělou první polovinu sezony, ale v druhé půli mu trošku došel dech, přesto celkový výsledek lze hodnotit kladně.
   HC Pyšel poprvé ve své historii postoupil do play-off a těžil zejména ze hry nejlepšího střelce soutěže Dominika Svobody.
   Po celou letošní sezonu byl jednoznačně pozitivní lepšící se trend výkonů rozhodčích, což vyvrcholilo v play-off, kdy opravdu rozhodčí podali skvělé výkony.
   Sezona 2022/2023 byla složitá. Vstoupil do ní zejména cenový šok způsobený energetickou krizí a plně si uvědomuji náročnost všech týmů v této situaci ligu absolvovat. Každý musel něco obětovat a vážím si toho, že dokážete i v této době amatérsky sportovat.
   Děkuji všem hráčům, vedoucím jednotlivých týmů i fanouškům ligy za jejich práci a přízeň NHL, přeji Vám úspěšnou letní část roku, pevné zdraví a uvidíme co bude s ligou příští ročník.
                                                                                                                                                                                                         10.4.2023

NHL 2021/2022 skončila

   Vítězem letošního ročníku NHL se stalo mužstvo HC Ducks. Jejich triumf je zcela zasloužený, dokázali vyhrát všechny zápasy play-off. Na druhém místě skončil vítěz základní části HC Naloučany a bronzovou příčku získal po penaltovém rozstřelu Harťál.
  Za sebe můžu s potěšením konstatovat, že zápasy play-off i přes svoji dramatičnost a vyrovnanost nepřekročili rámec správného sportovního chování a nedošlo k nebezpečným hrubým zákrokům. Výrazným způsobem k tomu přispěli výkony všech rozhodčích v této části soutěže.
   Celkově hodnotím letošní ročník rovněž kladně, po dvou letech trápení s Covidem se odehrál kompletní program ligy a nejvýraznějším znakem byla vyrovnanost všech týmů, nebyla nouze o "papírová" překvapení a skutečně mohl porazit kdokoli kohokoliv.
   Děkuji všem účastníků NHL za účast, spolupráci, případně fanouškovství a věřím , že příští ročník naváže na ten právě skončený.
                                                                                                                                                                                                           29.3.2022

Ohlédnutí za NHL 2018/2019

   Král je mrtev, ať žije král! Čtyři roky po sobě se mění vítěz naší hokejové ligy. Zápasy vyřazovací části měly výbornou úroveň a přinesly zasloužený triumf pro mužstvo Mars Studenec. Celé play-off bylo velice vyrovnané, se správnou atmosférou, tak jak to má být.
   V základní části soutěže spatřuji největší problém v nedůstojném přístupu některých mužstev, kdy nenastoupila k utkáním. Soupisky jsou dostatečně množstevně obsazeny na to, aby k takovým situacím nedocházelo. Velmi si vážím srdcařů z HC Pozďátky, kteří přes vysoké a pravidelné porážky, dokázali odehrát celou sezóny se ctí.
   Další nepříjemností byly některé termíny pozdně večerních zápasů v pracovním týdnu. Dlouhodobou slabinou je pak přístup a chování některých jedinců k rozhodčím a ostatním účastníků ligy a bohužel to většinou jsou stále ti stejní
   Kritizován jsem byl za udělení výjimek pro některé hráče. Pro upřesnění byly uděleny výjimky dvě ze zdravotních důvodů a hráčům v pokročilejším sportovním věku. Tuto kritiku respektuji a přijímám, ale zachoval bych se stejně.
   Co se týče další sezony budu pokračovat v řízení NHL. Rozhodl jsem se až po průběhu play-off, kdy se zásadně změnila atmosféra a přístup drtivé většiny hráčů k sobě navzájem a k rozhodčím. Přihlášky do soutěže budu přijímat od května 2019, budu velmi zvažovat každou z nich, tak aby v soutěži zůstala pouze mužstva se sportovním přístupem a hrou fair-play. Předpokládám účast 14 týmů v nadcházejícím ročníku, dojde k úpravě některých pravidel co se týče postihů a trest, ale základní principy práva startu jednotlivých hráčů a způsobu hry zůstanou zachovány.
   Na závěr děkuji všem hráčům, fanouškům, rozhodčím, ledařům, vedení ZS za spolupráci v letošní NHL, přeji Vám pohodou teplejší část roku, hodně dalších příjemných sportovních zážitků a těším se na příští ligu .
                                                                                                                                                                                                              10.4.2019

Skončila NHL 2017/2018

   Pohár pro vítěze NHL získaly Naloučany a po třech letech zopakovaly vítězství z ročníku 2014/2015. Vzhledem k prvnímu místu v základní části a přesvědčivé obě finálové výhry, jde o vítězství zasloužené. Přesto si myslím, že celkově byla letošní liga nesmírně vyrovnaná a play-off zvláště. Samozřejmě k play-off patří emoce a maximální nasazení všech hráčů, ale až na sérii Ducks - Studenec se zápasy nesly ve sportovním a koretním duchu.
    Vítězem základní části soutěže se stalo mužstvo Naloučany "B" před HC Rakšicemi a HC Náramčí. Nejlepším střelcem soutěže se stal Ondřej Lukeš z týmu Naloučany "B" se 41 nastřílenými góly.
   V základní část se osvědčila změna  pravidel v dosazování rozhodčích, kdy každý tým nominoval rozhodčího na svůj zápas, za celou ligu chyběli pouze dva rozhodčí. V play-off pak jednoznačně nový rozhodující zápas v případě nerozhodného stavu 1 : 1 na zápasy.
   Co se týká práva startu v této soutěži, pochopitelně se objevila řada spekulací o oprávněné účasti některých hokejistů, ale žádný oficiální protest proti zapsání hráče na soupisku svého týmu. Do pravidel nadcházejícího ročníku bude zařazeno ustanovení o povolení startu hráče po individuálním schválení v řídící komisi NHL.  Od příští sezony bude doplněno i ustanovení o zákazu startu hráčů s rozdílným číslem uvedeným na soupisce svého mužstva a v zápase. Hráč bez jednoznačně uvedeného čísla svého dresu, nebude zapsán na soupisku týmu.
   Přihlášky do nadcházejícího ročníku lze podávat do 30.8.2018, do 30.6.2018 mají letošní účastníci právo opce. V případě neúčasti některého z letošních týmů v příštím ročníku, prosím o sdělení této informace v co nejkratším termínu. Přihláška bude akceptována až po konečném vyřízení finančních restů  z letošní sezony. Předpokládám další ročník ligy se 14 mužstvy.                              
    Na závěr děkuji všem hráčům, fanouškům, sponzorům, rozhodčím, ledařům, vedení ZS za spolupráci v letošní NHL, přeji Vám pohodou teplejší část roku, hodně dalších příjemných sportovních zážitků a těším se na příští ligu .

                                                                                                                                                                                26.3.2018

Na závěr NHL 2016/2017

   Třetí ročník inovované soutěže - třetí vítěz. Letošní model soutěže se čtrnácti týmy se mi zdá jako ideální. Liga byla kvalitní, vyrovnaná a  dramatická po celou základní část, a závěrečné play-off to jen vyšperkovalo. Titul získaly Rakšice, překvapivě, ale zcela po právu. Jak se ukázalo, v play-off je možné skoro vše a kdyby se hrálo znovu, klidně by vyhrál kdokoliv jiný z osmi postupivších celků.
   Nejlepším střelce NHL se stal Miroslav Svoboda z HC Ducks "B", který vstřelil úctyhodných 63 branek.
   V základní část se často řešila tematika rozhodčích. Někdy oprávněně byly kritizovány jejich výkony, někdy by kritika měla spíše mířit na chování hráčů k sudím. Negativem ročníku byla u mužstev HK Originals a Lokomotivy Zbýšov čtyřnásobná, respektive třínásobná neúčast rozhodčího. Pro příští ročník navrhnu změnu v nominacích - každý tým by nominoval rozhodčího na svůj zápas. Myslím že mužstva by se více věnovala kvalitě rozhodčích, aby si vlastní utkání nekazila.
   Další úpravu navrhnu pro play-off, v případě nerozhodného stavu 1 : 1 na zápasy by ihned následoval třetí zápas na celých třicet minut, bez pravidla vítězného gólu.
   Co se týká práva startu v této soutěži, nechci povolovat výjimky z pravidel, už takto úroveň hry opět výrazně stoupla. Možností k zamyšlení je umožnění startu hráčům za určitou věkovou hranici, kteří prokazatelně nebudou patřit k lídrům ligy, po individuálním schválení na úvodní schůzi NHL.
   Přihlášky do nadcházejícího ročníku lze podávat do 30.8.2017, do 30.6.2017 mají letošní účastníci právo opce. Přihláška bude akceptována až po konečném vyřízení finančních restů  z předchozí sezony. Předpokládám příští ročník ligy se 14 mužstvy.                              
    Na závěr děkuji všem hráčům, fanouškům, rozhodčím, ledařům, vedení ZS za spolupráci v letošní NHL, přeji Vám pohodou teplejší část roku, hodně dalších příjemných sportovních zážitků a těším se na příští ligu .
                                                                                                                                                                                                                2.4.2017

NHL 2014/2015

   Poprvé byla uplynulá sezona NHL rozdělena na dvě výkonnostní divize a v obou do závěrečného finále play-off postoupila nejúspěšnější mužstva základní části soutěže.
   V divizi A se z titulu radovalo mužstvo HC Ducks, v jehož barvách výraznou měrou přispěl k vítězství nejproduktivnější a zřejmě i nejlepší hráč celé soutěže Ondra Kohut. Úroveň hry v této divizi již dle mého názoru překročila hranice původně nekontaktní, zcela amatérské soutěže. Odpovídala tomu i vystupování řady hráčů vůči rozhodčím, ve většině zápasů bylo jasně patrné, co vše ve sportu tito páni hokejisté dokázali...  Další budoucnost vidím v hokeji dle normálních hokejových pravidel.
    Rozhodl jsem se po této sezoně skončit s organizací a řízením divize A.
   V divizi B bylo ve finále úspěšnější mužstvo HC Naloučany "B", které obhájilo výhru ze základní části soutěže. Tato divize potvrdila právo na svoji existenci, pro příští ročník se budu snažit nastavit mantinely zamezení dalšího navyšování úrovně hry.         I tady byl jasně znát postupný progres zlepšování všech celků, zejména z důvodu dopisování stále lepších hráčů na soupisky týmů.
   Organizační záležitosti příští sezony divize B zveřejním do konce dubna 2015.
   Děkuji všem hráčů, rozhodčím i fanouškům za letošní ročník, přeji Vám pevné zdraví a příjemnou letní sportovní sezonu.
   Poprvé byla uplynulá sezona NHL rozdělena na dvě výkonnostní divize a v obou do závěrečného finále play-off postoupila nejúspěšnější mužstva základní části soutěže.
   V divizi A se z titulu radovalo mužstvo HC Ducks, v němž výraznou měrou přispěl k vítězství nejproduktivnější a zřejmě i nejlepší hráč celé soutěže Ondra Kohut. Úroveň hry v této divizi již dle mého názoru překročila hranice původně nekontaktní, zcela amatérské soutěže. Odpovídala tomu i vystoupení řady hráčů vůči rozhodčím, ve většině zápasů bylo jasně patrné, co vše ve sportu tito páni hokejisté dokázali...  Další budoucnost vidím v hokeji dle normálních hokejových pravidel.
    Rozhodl jsem se po této sezoně skončit s organizací a řízením divize A.
   V divizi B bylo ve finále úspěšnější mužstvo HC Naloučany "B", které potvrdilo výhru ze základní části soutěže. Tato divize potvrdila právo na svoji existenci, pro příští ročník se budu snažit nastavit mantinely zamezení dalšího navyšování úrovně hry.         I tady byl jasně znát postupný progres zlepšování všech celků, zejména z důvodu dopisování stále lepších hráčů na soupisky týmů.
   Organizační záležitosti příští sezony divize B zveřejním do konce dubna 2015.
   Děkuji všem hráčů, rozhodčím i fanouškům za letošní ročník, přeji Vám pevné zdraví a příjemnou letní sportovní sezonu.
                                                                                                                                                                                                            30.3.2015

Začátek NHL

      V sobotu v deset hodin úvodním zápasem HC Rakšice - HC Dukovany začne letošní ročník NHL. Premiérově bude liga rozdělena do dvou divizí, obě se budou hrát tříkolově systémem každý s každým a následné play-off. Podle odevzdaných soupisek došlo k opětovnému zvýšení kvality mužstev a osobně jsem překvapen i hráči v divizi B, vypadá to, že i zde bude úroveň až nečekaně vysoká.
      Co se týče změn pravidel, kromě úpravy velikostí hrací plochy je jedinou změnou pravidel zrušení trestu za naznačení golfového úderu. Připomínám rozhodčím, že posuzování pravidel zakázaného uvolnění se v této soutěži posuzuje podle starých pravidel, tedy bez hybridní možnosti.
       Prvenství obhajuje HC Naloučany, tipovat letošní favority je velmi obtížné. Po spojení náměšťských celků budou rozhodně silnější, nabitou soupisku mají Kojoti z Vémyslic, tradičně silné budou týmy z Rosic a Dukovan.        Po výborném loňském play-off jsou oprávněně ambiciozní kařeři z HC Ducks, vždy kvalitní a nevyzpytatelný Studenec rovněž posílil. Výčet mužstev končí u HC Zbýšov, HC Hluboké a HC Rakšice, kteří dle mého názoru za ostatními v ničem nezaostávají. Soutěž tak bude mimořádně vyrovnaná a kvalitní.
      V divizi B je obtížné cokoli předjímat, mezi favority rozhodně patří dlouholeté týmy NHL HC Berušky a HC Buldoci Pyšel, podle soupisek k nim přidávám i celky HC Nárameč, Jinošov HC a HC Rakšice "B". Týmy z rezervy Naloučan a Lokomotiva Zbýšov budou zkušenostmi bojovat proti dravému mládí a uvidíme, jak se jim bude dařit.  HC Pozďátky a Orli Rešice příliš neznám, více se ukáže po prvních zápasech.
      V základních částech NHL se odehraje 243 zápasů, termínová listina je docela nabitá. ještě jednou upozorňuji mužstva, že bude rozpis soutěže z důvodu nutnosti se přizpůsobení náměšťským týmům hrajícím registrované soutěže průběžně upravován, vždy rozhoduje stav v odkazu rozpis soutěže.
      Jednotlivé celky žádám o včasné hlášení výsledků zápasů a střelce branek na můj mail a šťastnou ruku při výběru delegace rozhodčích. Preferujte dobré bruslaře a rozhodčí, kteří mají co nejvíce osobních hokejových zkušeností.
      Přeji Vám všem hodně dobré hokejové zábavy ať už na ledě, nebo v hledišti při zápasech letošního ročníku NHL.
                                                                                                                                                                                                    17.10.2014

Nejlepším brankářem Václav Bednář

   Nejlepším brankářem NHL byl v anketě týmů zvolen Václav Bednář z HC Berušky. Druhý skončil Michal Nešpůrek z HC Zbýšov a třetí Radek Joch z HC Hluboké. Nehlasovali zástupci HC Zbýšov, Buldoci Pyšel, Kojoti Vémyslic a Náměště 2. Vítězi bude předán pohár.                                                                                             výsledky hlasování
                                                                                                                                                                                                   10.3.2014

Nejlepším střelcem Pavel Kroutil

   Nejlepším střelcem soutěže se stal Pavel Kroutil z HC Dukovany s počtem 49 vstřelených branek a obhájil kanonýrskou pozici z minulé sezony. Druhé místo získal Ondra Kohút z HC Naloučany a třetí Pavel Šeiner z HC Kojoti Vémyslice. Vítěz obdrží pohár.                                                                                                                                     10.3.2014
 

17. ročník NHL je minulostí

   Zápasem obhájce a zároveň obhajitele trofeje skončil v neděli 24.3.2013 další ročník Náměšťské hokejové ligy. Dovolím si pár soukromých postřehů na závěr.
   Došlo k dalšímu posunu kvalitativní hokejové úrovně soutěže. Je zřejmé, že se jedná o trvalý trend a je ho třeba respektovat. V drtivé většině týmů jsou hráči, kteří by bez problému při potřebné vůli mohli hrát registrovanou soutěž.

   Dalším nezpochybnitelným faktem je rostoucí úroveň brankářů. Golman je základem kvality každého týmu a v anketě zástupců mužstev se nejlepším stal Jiří Šedrla z HC Dukovany.

   Nejlepším střelce soutěže se stal top kanonýr nejproduktivnějšího celku ligy Pavel Kroutil z HC Dukovany a dokonal tak trojtriumf Dukovan v letošním ročníku.

   Výkonnostní úroveň mužstev se dá rozdělit do tří kategorií, v té první je prvních šest mužstev tabulky, kde mohl porazit prakticky každý každého, zápasy byly velmi vyrovnané a často rozhodovaly detaily. Druhá třetina zahrnuje mužstva od 7. do 13. místa, která se pohybovaly na sinusovce výkonů i výsledků, dokázaly překvapit pozitivně i negativně, ale přece jenom kvalita kádrů v top složení byla slabší než u Nejšestky. Závěrečná třetina týmů od 14. po 17.místo z výjimkou Jinošova často doplácela na nízkou účast a s lepšími mužstvy moc bodů neuhrály. Samostatnou kapitolou jsou HC Jokers. Většinu zápasů odehráli pouze s torzem vlastních statečných a aby vůbec soutěž dohráli, museli se souhlasem soupeřů doplňovat mužstvo o legionáře. Nemám nic proti tomuto týmu, ale příští ročník, pakliže ligu povedu, tohle neumožním, bez potřebných garancí žádné neprověřené mužstvo do ligy nepustím.

   Letošní ročník byl mimořádně dramatický. Dlouho tabulce spoluvévodil Mars Studenec, poté to ještě šest kol před koncem vypadalo, že nemůže vyhrát nikdo jiný než Náměšť2 či HC Naloučany. Nakonec bylo vše jinak a titul obhájily HC Dukovany. Zaslouženě, vždycky vyhraje nejlepší.
   Rozhodčí svoji úlohu zvládli a patří jim moje poděkování. Pouze kdo si vyzkoušel tuto nesnadnou roli ví, jak je to v této soutěži obtížné, zvláště když si někteří hráči velmi rádi dokazují svoje mistrovství. Na druhou stranu i mě někdy rozčílil pohled na soudce co sotva bruslí, má minimum hráčských zkušeností a v této pozici by na ledě neměl co dělat. Bohužel je do této úlohy loutky někdo nezodpovědně nominoval.

   Pro příští rok jsou alternativou tři herní systémy. První dvojkolově každý s každým jako dosud s ideální variantou 16 mužstev. Mužstvo odehraje 30 zápasů, výhodou jsou pevné herní termíny na celou sezonu dopředu, nevýhodou možnost některých "jasných" zápasů v druhé části. Druhý odehrát první kolo každý s každým a poté tabulku rozdělit na dvě části a v nich hrát dvojkolově každý s každým. Každý tým při účasti 16 celků odehraje 29 utkání. Výhodou budou dramatické zápasy až do posledního kola, nevýhodou možná ztráta motivace pro ostatní a nemožnost sestavit hrací kalendář pro jednotlivá mužstva dopředu. Třetí variantou je první či druhý systém a následné play-off.

   Příprava dalšího ročníku začne od 1.7.2013 zveřejněním organizace, pravidel a přihlášek do soutěže.

   Děkuji všem aktivním i pasivním aktérům za účast v letošní lize. Přeji Vám pevné zdraví v letní části roku, sportovní úspěchy v jiných disciplínách, sportu zdar.

                                                                                                                                                                                                      25.3.2013

Nejlepším brankářem NHL Jiří Šedrla

   V hlasování zástupců mužstev o nejlepšího brankáře letošního ročníku NHL zvítězil Jiří Šedrla z týmu HC Dukovany. Druhý skončil Trejbal z HC Naloučany a na třetím místě Nešpůrek z HC Zbýšov společně s Jochem z HC Hluboké. Hlasování se zúčastnili zástupci 13 mužstev, nehlasovali HC Jokers, Mars Studenec, HC Hluboké, Tučňáci Mohelno a Buldoci Pyšel.                                                                                                                                                 výsledky ankety

                                                                                                                                                                                                     18.1.2013

NHL 2012/2013 vstupuje do rozhodující části

   Po oslavách nového roku vstupuje letošní ročník NHL do klíčové fáze soutěže. Čelo tabulky je velmi vyrovnané, ale dá se předpokládat, že titul získá jeden z trojlístku HC Naloučany, Náměšť2 či obhájce prvenství HC Dukovany. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže i nejlepší týmy ztrácejí více bodů než v předcházejících ročnících a je možné, že rozhodnutí o vítězi přijde až v samotném závěru ligy.

   Opět došlo k posunu kvalitativní úrovně soutěže a jsem rád, že s výjimkou dostatečně probrané kauze Rakšice nedošlo k porušení pravidel neoprávněného startu hráčů v NHL. Pravidla ligy se velmi složitě nastavují jako striktní dogma, před příštím ročníkem bude potřeba znovu některé body otevřít a upravit. Jde zejména o minimální počet připravených hráčů týmu k zápasu, případně zvážení počtu startujících týmů. Rovněž nastavení soupisek, povoleného způsobu hry i rozhodčích.

   Pozitivním trendem je účast rozhodčích na zápasech, v dosavadním průběhu došlo k jediné absenci. Ještě jednou žádám zástupce všech mužstev, aby před další nominací zvážili obtížnost příslušného utkání, čeká nás několik opravdu vyrovnaných, rozhodujících a na řízení náročných zápasů.

   K 31.lednu 2013 je splatná druhá část plateb za led ve výši 21 350,- Kč, prosím týmy o dodržení termínu splatnosti.

   Přeji Vám pevné zdraví v roce 2013, ve zbytku ligy sportovní úspěchy, radost z dobrého i pohodového hokeje a ať vyhraje ten nejlepší.                                                                                                                                                                                       3.1.2013

 

Platné registrační průkazy

   Na webu NHL a v kabině rozhodčích je umístěna složka s aktuálně platnými registračními průkazy hráčů všech mužstev ( včetně dodatečně dopsaných ) pro případnou kontrolu oprávněnosti jejich startu. Ostatní nemají registraci zhotovenou z důvodu chybějících podkladů a daný hráč přesto, že je zapsán na písemné soupisce týmu, nesmí k utkání NHL nastoupit. Tito hráči nemají v odkazu soupisky ve sloupci foto u svého jména logo fotografie a jejich iniciály jsou přeškrtnuté.                                                                                                                                                                                25.11.2012

 

Návrh HC Rakšice

   Zástupce klubu HC Rakšice navrhl uhradit stanovenou pokutu 3 000,- Kč ve prospěch rodiny Řezáčových, zotavujicích se po vážné automobilové nehodě. Členové týmu vybrali dalších 2 000,- Kč. Celková částka 5 000,- Kč byla prostřednictvím studeneckého týmu předána přímo rodině Řezačových.                                      odkaz Řezáčovi

 

Skončil 16.ročník NHL

   Posledními dohrávanými zápasy skončil v neděli 18.3.2012 další ročník náměšťské hokejové ligy. Bylo odehráno celkem 305 zápasů, ten poslední mezi Tučňáky a Zbýšovem byl již zrušen z důvodu nemožnosti ovlivnění konečné tabulky. Většina utkání měla kvalitní hokejovou úroveň, soutěži dominoval trojlístek mužstev. Vítězem se stalo po zásluze mužstvo HC Dukovany, které po celou sezonu disponovalo širokým, kvalitním kádrem a prakticky na každý zápas nastoupilo s dvěma vyrovnanými pětkami. Opakem byl tým Tučňáků z Mohelna, kteří ligu odehráli prakticky s deseti hráči, ale zato jejich kvalita v čele s nejlepším hráčem a střelcem soutěže Petrem Hanákem byla mimořádná. Třetí skončil HC Zbýšov, mužstvo velmi dobře namixované a podpořené nejlepším brankářem NHL Michalem Nešpůrkem.

   Po úvodním kole se celkem stabilizovala i docházka a kvalita řízení jednotlivých zápasů rozhodčími, osobní poděkování patří Martinovi Kejdovi, který odpískal polovinu zápasů a stal se i nejlépe hodnoceným arbitrem. Mojí chybou bylo udělení výjimky z postihu za absenci rozhodčího, ověřil jsem si, že je nutno striktní dodržování a zejména správné nastavení pravidel. Podobná situace se týkala i v posledním týdnu řešeném případu oprávněného startu některých exjuniorských ligových hráčů. Jednoznačným přínosem se naopak ukázala povinná registrace všech hráčů.

   Co se týká spolupráce s jednotlivými vedoucími týmů, většinou to bylo zcela bezproblémové, ale pro některé je zřejmě velmi obtížné napsat mail, případně SMS s výsledkem zápasu. Výborným partnerem bylo osazentstvo náměšťského zimního stadionu - Správa sportovišť, nedovedu si už vůbec představit tuto soutěž bez zakrytého stadionu.

   Děkuji Vám za Vaši účast v NHL, díky za spolupráci v průběhu celého ročníku. Co se týká mé další účasti v pozici vedoucího soutěže, po všech svých zkušenostech nabízím možnost převzetí někomu schopnému, kdo dále pozvedne její úroveň i řízení.

   Přeji Vám pohodové prožití nezimní části roku, hodně úspěchů v další sportovní i mimosportovní činnosti a především pevné zdraví, Ivo Matoušek.

                                                                                                                                                                                                       19.3.2012

Nejlepším brankářem NHL Michal Nešpůrek

    V anketě o nejlepšího brankáře letošního ročníku NHL zvítězil Michal Nešpůrek z mužstva HC Zbýšov, před Jiřím Šedrlou z HC Dukovany a Pavlem Kadaňkou z HC Rosice. Hlasovalo 17 účastníků z 10 týmů.             výsledky ankety

                                                                                                                                                                                                      13.3.2012

Nejlepším rozhodčím Martin Kejda

   Nejlepším rozhodčím NHL ročníku 2011/2012 se stal Martin Kejda. Ankety se zúčastnilo 11 hlasujících ze 7 týmů. Druhý skončil Matoušek a třetí Mareš.                                                                                                            výsledky ankety

                                                                                                                                                                                                     13.3.2012

Vánoční přestávka NHL

   Soubojem největších favoritů na letošní prvenství v Náměšťské hokejové lize skončila první polovina soutěže. Potvrdila dosavadní dominanci týmu HC Dukovany, který v osmnácti odehraných zápasech ztratil pouhý bod za remízu se Zbýšovem. Právě zbýšovští jsou možná jediným mužstvem, které může ještě zkomplikovat cestu dukovanských za ziskem prvního titulu v NHL.

   O medailové příčky budou v druhé polovině NHL s největší pravděpodobností bojovat celky umístěné v současné tabulce do sedmého místa, ostatní již mají výrazné ztráty. Jedná se o týmy disponujícími celou řadou bývalých zkušených hokejistů, kteří o nejvyšší příčky hrají pravidelně. Výjimkou jsou Draci z Vladislavi, kteří letos poskládali velmi kvalitní mladý celek a na rozdíl od minulých ročníků se pravidelně na zápasy scházejí i v dostatečném počtu.

    Na druhém pólu tabulky je bez zisku jediného bodu HC Jokers, i když i žolíci v některých zápasech nebyli od zisku bodu příliš daleko. Pro mě velmi překvapivě je na chvostu kvalitní tým HC Hluboké, ale zde si myslím, že v druhé polovině bude v tabulce výrazně stoupat. Berušky dlouhodobě hrají to co hrají, Rakšice předvádí útočný hokej, kdy doplácí na vysoký počet obdržených branek.

   Mile jsem překvapen výkony nováčka z Rosic, kteří hrají hezký, útočný, technický hokej a navíc zcela slušně. Zklamáním jsou pak výsledky HC Ducks Náměšť, který se před sezonou netajil ambicemi na nejvyšší příčky tabulky. Přesto, že se jedná o mužstvo nabité mladými, ještě nedávno závodně hrajícími hokejisty, jsou v polovině soutěže až na 11.místě tabulky. Přece jenom NHL není klasickým hokejem, více než krasobruslařské kreace jsou zde platnější hokejový um a kombinační přehled. Ale i u tohoto celku platí, že s přibývajícími zkušenostmi a zlepšením herní i osobní disciplíny, jejich výkony půjdou nahoru.

   Dosavadní průběh soutěže potvrdil trend stoupající hokejové úrovně, nenávratně pryč jsou doby amatérského rybníkářského hokeje. Bohužel to přináší i zvýšené nároky na rozhodování utkání. Ve spoustě zápasů, zvláště některých celků, jsou k vidění zásadní projevy nesportovního chování, nadávek a pískat je je za trest, aktivní rozhodčí dobře ví, o kom mluvím. Většinou se jedná o stále stejné hráče, příznivce a funkcionáře. Na druhou stranu rozhodovat třeba mužstvo HC Hluboké je zcela bezproblémové, třebaže se mu na rozdíl od minulých sezon hokejově daří výrazně méně a spoustu zápasů prohrálo nejtěsnějším rozdílem.

   Velkým nedostatkem je častá absence rozhodčích na utkáních a znovu platí, že některá mužstva to dokáží bezproblémově zajistit a jiná jen velmi obtížně. Následné penalizace i případné odpočty v tabulce tento problém neřeší.

   Přeji Vám všem pohodové prožití vánočních svátků a hodně osobních i sportovních úspěchů v novém roce.
                                                                                                                                                                                                     23.12.2011

Rozpis soutěže

    Zveřejňuji kompletní rozpis letošního ročníku NHL. Při jeho tvorbě byly dodrženy dvě základní pravidla:            žádné mužstvo nehraje zápasy dva dny po sobě a všechny mužstva hrají maximálně dvakrát první nedělní ranní zápas. O vánočních svátcích, jarních prázdninách ( 27.2.2012 - 2.3.2012 ) se nehraje a rovněž jsou vynechány sobotní termíny, v kterých se předpokládá celodenní turnaj přípravek ( 26.11.2011, 14.1.2012., 25.2.2012 ). Deváté zápasy kol hraných ve všední dny jsou rozděleny na víkendové termíny 10., 11., 17. a 18. března, odpadne tak nutnost středečního nočního utkání. Snažil jsem se v rozpisu vyhovět některým vzneseným požadavkům na absenci konkrétních termínů pro jednotlivá mužstva. Žádám vedoucí mužstev, aby si celý rozpis NHL důkladně prostudovali, zejména termíny zápasů svého mužstva a povinnost zajištění svého rozhodčího a všechny Vás prosím na případné upozornění nesrovnalostí, které byste v tomto rozpisu našli, případně se Vám něco nezdá. Dat je tam spousta a chyba se mohla do plánu dostat. Vždy platí, že rozhodující je rozpis v odkazu rozpis soutěže na tomto webu, kde budou okamžitě aktuálně zapracovány případné schválené úpravy a změny, proto důrazně doporučuji vždy kontrolovat případný Váš tištěný rozpis se zde uvedeným.                                                                                                                                                                                 20.9.2011      

Úvodní schůzka zástupců mužstev

   Setkání všech zástupců přihlášených mužstev nadcházejícího ročníku NHL 2011/2012 se uskutečnilo v pátek 16.9.2011 v Hájku. Na schůzce byly projednány veškeré podstatné organizační záležitosti naší hokejové ligy.

   Hrát bude dvojkolovým systémem 18 přihlášených mužstev, každý s každým od 15.10.2011 do 18.3.2011 , bez následného play-off .                                                                                                                                                     

   Rozpis soutěže bude zveřejněn na tomto webu do 30.9.2011 a při jeho sestavení budou upřednostněny dva základní parametry: mužstva nebudou hrát zápas NHL dva dny po sobě a nastoupí zhruba stejně krát k prvnímu nedělnímu zápasu. Kola soutěže hraná ve všední dny, budou obsahovat pouze osm zápasů, poslední devátý bude přesunut na březen 2012. Odpadnou tak středeční noční zápasy NHL.

   Došlo k změně v povolené výbavě hráčů - byl zrušen zákaz nošení košíku.

   V každém mužstvu můžou startovat pouze brankáři z vlastní soupisky, v této souvislosti byly soupisky všech mužstev rozšířeny na povolených 26 hráčů. Řídící komise ve výjimečném případě, po zvážení okolností, může povolit mužstvu jiného brankáře, než z vlastní soupisky.Termín pro odevzdání soupisek týmů, včetně fotek všech hráčů s iniciály byl stanoven na 9.10.2011.

   Zásadním způsobem byly zpřísněny pokuty za neoprávněný start hráče, postih ve výši 5 000,- Kč pro proviněný celek a zákaz startu na deset následujících zápasů pro kapitána týmu.

   Veškeré vybrané pokuty budou shromažďovány ve fondu NHL, o jeho využití se rozhodne před zahájením příštího ročníku NHL. Jsou do něj převedeny nezaplacené pokuty z minulého ročníku NHL.                                 

    Byly stanoveny termíny pro úhrady poplatků za start v NHL - viz odkaz pravidla, článek 7. - vklady mužstev.

   Systém nasazování rozhodčích bude zachován jako v minulé sezoně, jednotlivé mužstva mají dle rozpisu povinnost nominovat svého rozhodčího na příslušný zápas a zaplatit ho. Pro zajištění vyšší úrovně řízení zápasů NHL, doporučuji týmům spolupracovat s rozhodčími z listiny rozhodčích.                                                        

   Na základě rozhodnutí většiny týmů se nebude hrát po ukončení soutěže play-off.

   Byla rozšířena řídící a disciplinární komise NHL, její složení : Matoušek Ivo, Nevrtal Tomáš, Tomek Petr, Jura David, Pelán Milan, Sobotka Ladislav, Sklenář Dušan.

   Na závěr schůzky byl letošní ročník NHL rozlosován, v prvním kole se střetnou :

Draci Vladislav - Náměšť1, HC Rosice - HC Dukovany, HC Tučňáci - HC Berušky, Náměšť2 - Mars Studenec,            HC Vémyslice - HC Zbýšov, HC Medvědi - HC Buldoci, HC Naloučany - HC Jokers, Jinošov - HC Ducks Náměšť a   HC Hluboké - HC Rakšice.

   Všem účastníkům NHL doporučuji důkladně se seznámit se schválenými pravidly NHL.                 
                                                                                                                                                                                                    17.9.2011

NHL 2010/2011 vyhrálo mužstvo Náměšť2

   Až předposlední zápas letošního ročníku s pořadovým číslem 271 rozhodl o celkovém vítězi náměšťské hokejové ligy. Titul získalo po mimořádně dramatickém průběhu celé sezony mužstvo Náměšť2 díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů před Tučňáky z Mohelna. Třetí příčku obsadil tým HC Dukovany.

   Následné play-off, ve kterém zvítězil tým HC Dukovany, bylo zajímavou nadstavbou sezony, ale společně i s jinými účastníky jsme se utvrdili v názoru, že další roky bude soutěž končit po klasickém systému dlouhodobé části NHL a play-off bude v případě zájmu, pouze  samostatným turnajem přihlášených mužstev o pohár vítěze play-off.

   Je nesporné rapidní navyšování hokejové úrovně všech zúčastněných celků NHL. Dlouho jsem měl s tímto trendem osobně potíže, ale realita je taková a je zbytečné jít hlavou proti zdi. Nevěřím v znovu obnovení okresního přeboru s více mužstvy a je nutno smířit se se situací, kdy amatérské ligy budou stále více připomínat nejnižší registrované soutěže. Při pohledu na utkání lepších celků z naší ligy, představa o bezkontaktním hokeji ve stylu starých pánů je jistě pouhou iluzí, na druhou stranu pro ochranu zdraví hráčů je nutné zachovat co nejvyšší možnou hru bez tvrdých zákroků a faulů. Zásadním způsobem se zvýšil počet vylučovaných hráčů, což je dobře, rozhodčí musí trestat tvrdou a unfair hru. Vzhledem k vyšší úrovni NHL je nezbytné změnit systém nasazování rozhodčích pro příští sezony, současná praxe se stylem libovolných zástupců týmů není dále udržitelná. Arbitři musí mnohem více bruslit, znát dokonale pravidla hokeje a pevně držet jim svěřené zápasy v rámci schválených pravidel. Pokusím se vytvořit listinu schválených rozhodčích, kteří by řídili nadcházející ročník NHL, dvojice delegovaných rozhodčích by řídila vždy oba zápasy ve všední den a dva následné o víkendu. Kdo z Vás by měl zájem o tuto funkci, kontaktujte mě.

    Myslím si , že se osvědčil dvojkolový systém hry každý s každým, zápasu je sice spousta, ale drtivá většina týmů i jednotlivých hráčů chce hrát dvakrát týdně a proto není důvod ke změně. A jsem zastáncem i jediné ligy, výkonnost mužstev je velmi vyrovnaná, téměř v žádném zápase není vítěz utkání dán předem a jakékoli rozdělení soutěže by NHL připravilo o některé pikantní zápasy. Konečné pořadí pak naprosto přesně ukazuje skutečnou dlouhodobou výkonnost všech zúčastněných týmů.

    Příští ročník NHL 2011/2012 začne 15.10.2011, předpokládám účast 15 - 18 celků a ukončení základní části 11. 3. 2012. Přihlášky pro všechny zájemce o start v NHL 2011/2012 je nutno odevzdat do 31.8.2011 mně osobně, případně na můj mail.                                                                                                                                                  

    Co se týká změn nadcházejícího ročníku, kromě změny v systému nasazování rozhodčích, navrhuji podmínku startu pouze svých brankářů, uvedených na soupisce mužstva před zahájením sezony, případně omezit start brankářů pro hru maximálně ve dvou mužstvech. Vede mě k tomu letošní "zneužívání" systému volného startu brankářů. Soutěž bude ještě více zajímavá, protože někteří brankáři svoji výkonností opravdu dělají půl mužstva. Další novinkou bude striktní nutnost dodržování všech schválených pravidel NHL ( košík ), omezení startu mladých exregistrovaných hráčů z ligy dorostu a zejména důsledný boj proti účasti nedovolených hráčů v soutěži. Budou zavedeny registrační karty všech hráčů s fotografií a žádám všechny účastníky soutěže o spolupráci při dozoru nad startem pouze řádných účastníků naší ligy - kontrolu soupisek při zápasech atd.                                                                

   Poděkovat bych chtěl všem vedoucím mužstev, pouze oni ví, jak je náročné zajistit organizaci a správný chod týmů, zejména pak finance. Rozpočty všech celků se pohybují nad částkou 40 000,- Kč na sezonu a spolupráce s některými svými hráči rozhodně není snadná a ideální.

   Děkuji rovněž Správě sportovišť v Náměšti nad Oslavou za velmi dobrou kooperaci při přípravě termínové listiny i všech dalších záležitostí ohledně uplynulé sezony NHL 2010/2011.

   Přeji Vám všem pohodové prožití mimo hokejového období roku, zejména pevné zdraví, sportovní úspěchy při provozování jiných sportů, všechny Vás tímto vyzývám na porovnání Vašich tenisových dovedností s účastníky náměšťského tenisáku a těším se na setkání při nadcházejícím ročníku hokejové soutěže NHL 2011/2012. 28.3.2011

                                                                                                                                                                                    

Nejlepším brankářem NHL2010/2011 Leoš Paseka

   V hlasování zástupců mužstev byl zvolen nejlepším brankářem letošní sezony Leoš Paseka z HC Berušky. Výsledky byly velmi vyrovnané, o jediný bod na druhém místě skončil Michal Nešpůrek z HC Zbýšov a třetí příčku obsadil Tonda Trejbal z HC Naloučany. Děkuji zástupcům 14 týmů za jejich účast v anketě a hlasy, nehlasovali HC Rakšice,  HC Buldoci a HC Hluboké.                                                                                                                                výsledky ankety

                                                                                                                                                                                                       16.3.2011

Neoprávněný start hráče

   Musím se vyjádřit k již druhému případu kontumace zápasu pro nastoupení hráče v rozporu s pravidly NHL a k argumentům s tím souvisejících. Strašně mi vadí tyto případy černoty hráčů. Celou dobu svého působení v čele této soutěže se snažím o zvedání organizační i sportovní úrovně ligy. Dovedu pochopit emoční excesy na ledě, které často překračují mez slušnosti, ale patří k hokeji. Nelíbí se mi starty velmi kvalitních mladých hráčů v naší soutěži, kteří dle mého názoru by měli hrát závodní hokej, ale respektuji to, že hrají v souladu se schválenými pravidly NHL.      Naprosto odsuzuji nasazování černochů. Uvědomte si, že když to dnes uděláte, příště se to obrátí proti Vám. Plně schvaluji jednání týmů, kteří podali konfrontaci a tyto nešvary odhalují. A to že mužstvo řekne na svoji obranu, že ví o dalších pěti zakázaných hráčích? Co k tomu dodat... Místo abychom si soutěž co nejvíce chránili pro naši společnou zábavu, tak ještě podporujeme porušování všeobecně schválených regulí soutěže. Spousta mužstev nastupuje k některým zápasům v sedmi, osmi hráčích, no a co? Vždyť maximálně prohrají, ale zahrají si, velmi se mi líbí přístup Jokerů, každý chce vyhrát a je to dobře, ale není nutnost vyhrát za každou cenu. Týmy Medvědů a Dukovan jednoznačně porušily  pravidla NHL a není jiná možnost než kontumace zápasů. Zamyslete se nad obsahem, smyslem a náplní této amatérské soutěže, můžu se snažit pro příští rok o změnu často oprávněně kritizovaných výkonů rozhodčích, zvýšit sankce za start černochů, ale ten kdo bude chtít porušovat pravidla si metodu zase najde.

                                                                                                                                                                                                    13.2.2011

Výstavba zimního stadionu

      5.11.2010 - spuštěn zkušební provoz
      4.11.2010 - malování hracích čar,  pokládání gumy na betonovou podlahu                                                        fotky
      3.11.2010 - barvení podkladové vrstvy ledu                             
      1.11.2010 - zahájena výroba ledu na ZS v Náměšti nad Oslavou                                                                         
    20.10.2010 - dokončování osvětlení haly, mantinely, osvětlení ostatních prostor, klempířské práce, okolní úpravy
    15.10.2010 - montáž vnitřního osvětlení haly a mantinelů, asfaltování venkovního parkoviště                         
     6.10.2010 - provádí se rozvody elektro, vzduchotechniky a zednické práce (omítky, obklady)
     22.9.2010 - spuštěna chladící jednotka, betonování "studené desky "                                                                 
       8.9.2010 - dokončení armování "studené desky", rozvody vzduchotechniky, izolace střešního pláště
     18.8.2010 - montáž obvodového a střešního pláště haly
     16.8.2010 - dokončení izolace a armování "studené" betonové desky                                               
       3.8.2010 - zdění bufetu a vnitřních sociálek
     27.7.2010 - montáž opláštění střešní konstrukce - vrchní část, trapézový plech
     23.7.2010 - betonování "teplé desky"                                                                                                           
     13.7.2010 - první rozvody technologie chlazení v hrací ploše - teplá deska
     10.7.2010 - dokončena montáž ocelové konstrukce haly
      2.7.2010  - dokončení železobetonových stěn                                                                                       
     23.6.2010 - zahájení montáže ocelové konstrukce haly
     16.6.2010 - dokončena betonáž základové desky, armování železobetonových stěn                        
     15.5.2010 - práce na přípravě podkladu pro položení základové betonové desky                            
     28.4.2010 - byla dokončena pilotáž, na ZM zveřejněna první vizualizace stavby ZS                                
      9.4.2010 - skončila demolice, byly zahájeny práce na kanalizaci a instalaci pilotů základové desky spodní stavby.
     11.3.2010 - bylo předáno staveniště dodavateli stavby firmě Outulný a.s. a byly zahájeny demoliční práce.

     24.2.2010 - zastupitelstvo města Náměště nad Oslavou na svém zasedání souhlasilo s modelem financování investic města dle předložené prezentace financování ZS Náměšť. Znamená to, že bylo rozhodnuto o zahájení výstavby nového zimního stadionu se závazným termínem uvedení do zkušebního provozu v říjnu 2010. 

 

Začíná NHL 2010/2011

   Zítra v sobotu 6.11.2010 začíná letošní ročník náměšťské hokejové ligy. Zápasem nováčka HC Jokers s týmem HC Rakšice se otevře jubilejní 15. ročník amatérské soutěže týmů širokého náměšťského okolí. Dle soupisek mužstev osobně favorizuji na medailové pozice Tučňáky z Mohelna, HC Dukovany a Náměšť2, jako černé koně pak mužstva Mars Studenec, Draci z Vladislavi a HC Mor. Krumlov. Soutěž bude ale určitě velmi vyrovnaná a dočkáme se mnoha překvapivých výsledků. Prosím vedoucí mužstev o včasné hlášení výsledků s případnými komentáři na můj mail.

                                                                                                                                                                                                5.11.2010

Nový rozpis soutěže

   Na základě Vašich připomínek jsem zpracoval nový rozpis celé NHL na ročník 2010/2011.  Algoritmus jeho tvorby je tvořen třemi základními podmínkami : 1) jednotlivá mužstva nehrají utkání dva dny po sobě

                                                                  2) všechny mužstva mají až na výjimku stejný počet  zápasů od 22 15 hodin
                                                                  3) týmy budou o víkendech začínat zhruba stejný počet zápasů jako první

   Docela zajímavý matematický rébus, vřele doporučuji zájemcům. Berte prosím tento konečný rozpis již jako fakt, děkuji Všem za pochopení, ještě jednou Vám přeji skvělou zábavu v nové hale.                                                                               11.10.2010

 

Úvodní schůzka  NHL 2010/2011

    V pátek 24.9.2010 se uskutečnila úvodní schůzka zástupců mužstev nadcházejícího ročníku NHL 2010/2011, za účasti všech 17 řádně přihlášených mužstev. Po podnětné, často názorově různorodé, nikoli však konfrontační diskuzi bylo rozhodnuto o systému, pravidlech a ostatních organizačních záležitostech soutěže :

   Zimní stadion bude zhruba hotov do 30.10.2010, zkušební provoz se zahájí 1.11.2010. Zbývá montáž osvětlení, vzduchotechniky, klempířské prvky, instalace mantinelů a dokončení úprav fasády a stěn.

   Soutěž bude hrát sedmnáct celků, systémem dvojkolově každý s každým. Zahájení sezony  v sobotu 6.11.2010, následně se 20 kol odehraje během víkendů a 12 kol bude vloženo do všedních dnů, poslední kolo 19.3.2011, celkem se odehraje 272 zápasů NHL.

   Každé mužstvo může zařadit na svoji soupisku jednoho exregistrovaného hráče. Podmínky zařazení na soupisku :

   a) na soupisce smí být uveden hráč až po roční pauze po ukončení hry v registrované soutěži do úrovně okresního přeboru , přičemž roční pauza znamená , že nesmí nastoupit v příslušné hokejové sezóně kdy hrál a celou další následující sezonu. 

   b) na soupisce smí být uveden hráč až po pětileté pauze po ukončení hry v registrované soutěži vyšší úrovně než je okresní přebor, , přičemž pětiletá pauza znamená , že nesmí nastoupit v příslušné hokejové sezóně kdy hrál a celých pět dalších následujících sezon.  

   c) na soupisce každého mužstva smí být uveden jeden nový hráč nefigurující na soupisce týmu NHL 2009/2010, který hrál registrovanou soutěž, ale v posledních pěti letech maximálně úrovně okresního přeboru. Tento hráč bude zřetelně označen na soupisce .

    Je umožněn start žen, které nehrají registrovanou mužskou soutěž.

    Brankáře je možno si navzájem půjčovat, u některých je nutno respektovat jejich honorář za kvalitně, případně i nekvalitně odvedený výkon.

    Termín pro odevzdání soupisek týmů , společně s uhrazením poplatku za startovné je do 31.10.2010.
    Je zakázáno používat košík na helmě, naopak je dovolen celoobličejový plexi kryt.

   Rozpis soutěže bude zveřejněn na těchto stránkách do 25.10.2010, nasazení mužstev do Bergerových tabulek dle loňského konečného pořadí.

   Systém nasazování rozhodčích bude stejný, jako v minulé sezoně, včetně výplaty jejich odměn.

   Dohodli jsme se na založení klubu kanonýrů NHL. Jeho členem se stane střelec, který od sezony 2007/2008 nastřílí v soutěži více než 200 branek. V současnosti již má jednoho kanonýra a pět čekatelů s více než 100 brankami v NHL.

   S platností od zahájení soutěže bude přístup pro vložení příspěvku do diskuze podléhat povinně registraci. Zájemci o psaní nahlásí své jméno a příjmení, přihlašovací Nick a přístupové heslo na můj mail.

   Žádám všechny účastníky NHL o podrobné a důsledné prostudování schválených pravidel soutěže.
   Přeji Vám všem co nejpohodovější zábavu na krytém zimním stadionu v Náměšti mad Oslavou.
                                                                                                                                                                                                  25.9.2010

Informace před novou sezonou 2010/2011

   Jako vždy neuvěřitelně uběhly letní prázdniny a jsme již pouhé dva měsíce před zahájením nové hokejové sezóny, poprvé v historii Náměště na zakrytém zimním stadionu. Dle postupu probíhajících stavebních prací je téměř jisté, že zkušební provoz bude zahájen v souladu s uzavřenou smlouvou a začátek NHL plánuji na sobotu 6.11.2010.

   Informační a určující schůzka zástupců všech přihlášených mužstev se uskuteční v pátek 24.9.2010 od 18 hodin v kiosku sportovního areálu v Hájku. Na programu budou změny pravidel, zejména kteří hráči budou moci v soutěži startovat, počet celků, herní systém soutěže, nominace rozhodčích a ostatní organizační věci související s NHL.

   Jsou zde navrženy pravidla NHL pro ročník 2010/2011, žádám Vás o jejich podrobné prostudování a na schůzi je uzavřeme. Největší navrženou změnou je umožnění startu hráčům z okresního přeboru nad 35 let a výjimečně i mladších. Důvodem je praktické zrušení okresního přeboru Třebíč, nechci bránit těmto zájemcům ve startu v soutěži. Stále u mě přetrvává i možnost vytvoření "teplákové miniligy" pro nás starší hráče , kam by si chodili zahrát opravdoví staří páni relativně pouze pro zábavu a bez ambic na vítězství, protože NHL má stále vyšší hokejovou úroveň. Rozhodně jsem však proti popírání základního principu ligy, to jest statutu bezkontaktního hokeje.

   Pro Vaši předběžnou informaci bude hodinová cena ledu pro naši soutěž oproti minulé pravděpodobně zvýšena o 100 Kč, což vzhledem k naprosto odlišné, vyšší kvalitě kryté haly považuji za bezproblémové. V řádném termínu se přihlásilo do NHL 17 mužstev. Osobně navrhuji vzhledem k prodloužení zimní sezóny do konce března dvoukolový systém každý s každým, jednotlivé mužstvo by odehrálo dvacet víkendových zápasů a dvanáct zápasů vložených na všední dny, případně dle domluvy na schůzce. Existuje i varianta zkušebního závěrečného play-off.

   Máte možnost se k návrhu pravidel i ostatním organizačním věcem vyjádřit v diskuzi, kde Vás žádám o slušnou formu vyjadřování, za což Vám předem děkuji.

   Jak jsem již dříve avizoval, nabízím možnost převzetí organizace NHL i tvorby webových stránek, vzhledem k říjnovým komunálním volbám. Zájemci jsou vítání a můžou mě kontaktovat. Přeji Vám kvalitní přípravu na sezonu.

                                                                                                                                                                                                     1.9.2010

Skončil další ročník NHL

   Velmi rychle utekla letošní sezóna naší ligy. Více než kdy jindy platilo, že vyhrál šťastnější, protože konkurence a kvalita jednotlivých družstev byla zcela jednoznačně nejvyšší v dosavadní historii NHL, přičemž paradoxně se o prvenství  rozhodlo přesně stejně jako v minulém ročníku v zápase Náměšť1 - HC Dukovany. Výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými týmy byly minimální, největším kladným překvapením bylo výborné mužstvo Tučňáků z Mohelna, kteří se navíc prezentovali útočnou technickou a slušnou hrou dirigovanou dvojicí Urban, Hanák. Pro mě největším zklamáním byl tým Berušek, který nenaplnil své předsezónní vysoké ambice, vůbec nenalezl týmovou herní tvář a skončil předposlední.

   Nejlepším brankářem byl vyhodnocen David Jura z HC Draci Vladislav, ale obecně lze konstatovat skvělou výkonnost většiny brankářů. Diskuze o povolování jejich startů za jiné mužstva, bude jedním z klíčových témat příští sezóny. Za sebe považuji model zákazu hostování v jiném týmu za variantu slučitelnou pouze společně se zrušením věkového limitu startu exregistrovaných brankářů, případně nalezení vhodného kompromisu pro povolení více startů v mužstvech.                                                                                                                                                výsledky hlasování

   Rozhodujícím pro plánování příští sezóny NHL bude realizace výstavby nového ZS, která je hlavním bodem středečního zastupitelstva města 24.2.2010. V případě schválení vyroste důstojný stánek pro hokej v Náměšti a následným prodloužením sezony do konce března vznikne prostor i pro nadstavbový turnaj nejlepších osmi celků, který navrhuji vyzkoušet po ukončení hlavní části příštího ročníku. Systém play-off na dva zápasy, hodnocení fotbalovým pohárovým způsobem.

   Čeká nás i řešení nastavení hranic pro účast dalších hráčů, rozumné asi bude znovu povolení startu hráčů starších 35 let okamžitě po ukončení hry v OP, případně individuální posuzování zájemců v některých případech.

   Co se týče organizačních záležitostí, po letošních zkušenostech je třeba zavést jednoznačný systém zápisů o utkáních, jejich statistik, účasti rozhodčích a případných podnětů pro disciplinární komisi. Tématem je i personální vedení samotné NHL, vzhledem k vcelku náročné časové práci administrace a vedení webu, je vhodnou kombinací propojení na zřizovatele ZS a můj mandát končí v říjnu.

   Rozhodčí je téma oblíbené a nikdy nekončící. Jednoznačně došlo k podstatnému zvýšení úrovně jejich rozhodování, velmi vhodná je zejména účast mladých náměšťských hokejistů hrajících registrovaný hokej. Bohužel jsou však i nadále arbitři, kteří za celý zápas téměř nepískají a i jejich pohyb po hrací ploše je minimální. Navrhuji zavedení listinné podoby schválených rozhodčích, jejich důsledné proškolení před novým ročníkem jak a co mají pískat, s důrazem na potlačování jakýchkoli nedovolených zákroků, zejména sekání, hákování a nebezpečné hry u mantinelů.

   Velmi příjemnou kapitolou ligy jsou fanoušci. Spousta týmů má své fankluby a atmosféru některých zápasů NHL nám mohou jiné soutěže jen závidět. Pro příští ročník doporučuji zavést registrovanou účast diskuzního fóra.

   Přihlášky do příštího ročníku je nutno odevzdat nejpozději do 31.8.2010 na můj mail, následně budou oznámeny návrhy pravidel a organizačních záležitostí nadcházejícího ročníku. Termín úvodní schůzky nového vedení ligy se zástupci mužstev a rozhodčích by měl být 24.9.2010.                                                                            

   Na závěr mi dovolte všem aktivním účastníkům naší ligy, jejich fanouškům i příznivcům poděkovat za Vaši přízeň této rozhodně dobré a stále více kvalitní soutěže. Děkuji panu Vyskočilovi za průběžné monitorování zápasů, k dispozici jsou záznamy DVD všech týmů NHL. Přeji Vám příjemné prožití letní části roku, kvalitní přípravu a na podzim snad na již novém zimním stadionu v Náměšti nashledanou.                                                                                                                                                                            22.2.2010

 

Hlasování o nejlepšího brankáře NHL 2009/2010

   Vyhlašuji anketu a o nejlepšího brankáře letošního ročníku NHL. Za každé mužstvo může hlasovat jeho vedoucí a kapitán mužstva, v případě shody těchto funkcí hlasuje za kapitána jeho zástupce. Je zakázáno hlasovat pro brankáře svého mužstva. Anketní lístek bude obsahovat jméno hlasujícího, jeho funkci v mužstvu a stanovení pořadí první, druhé a třetí místo a je nutno ho poslat na můj mail. Za první místo je 5 bodů, za druhé body tři a za třetí příčku jeden bod. Hlasování končí dne 15.2.2010, vítězem se stane brankář s nejvyšším počtem získaných bodů, v případě rovnosti bodů, rozhoduje o pořadí vyšší počet nejlepších umístění.                                                                                      3.2.2010

 

Rozhodnutí DK

   Disciplinární komise NHL rozhodla o potrestání hráče Rabušic Jaroslav ( Ná1) zastavením činnosti hráče nepodmíněně na 3 soutěžní utkání NHL od 4.1.2010 do 15.1.2010 a o podmínečném vyloučení z NHL do 28.2.2010.
   Odůvodnění: Hráč Rabušic Jaroslav v zápase NHL Náměšť1 - HC Hluboké napadl rozhodčího utkání Patrika Jonáka. Rozhodčí poté vyloučil hráče Rabušice do konce utkání. DK v souladu s bodem č. 8 pravidel NHL při udělování výše trestu zohledňovala své pravomoci, výpovědi rozhodčích, hráčů utkání i dalších svědků. Považuje toto provinění za závažné porušení pravidel a duchu soutěže. DK nařizuje případné další incidenty k řešení korespondovat přímo na adresy členů DK, ve snaze o maximální objektivnost posuzování těchto případů. Rozhodnutí DK je konečné.
                                                                                                                                                                                                     4.1.2010

Krátké ohlednutí

   Velmi rychlým tempem se rozběhl letošní 14. ročník NHL a jsme již v polovině soutěže. Ohlédnutí za dosavadním průběhem ligy ukazuje jasný trend stále se zvyšující herní úrovně NHL a současně i klade otázky, co dále do budoucnosti změnit, případně vylepšit či opravit.
   Přes velmi vyrovnané průběhy většiny zápasů, kdy opravdu může porazit prakticky každý každého, se o prvenství s největší pravděpodobností popere pětice týmů : Náměšť1, Tučňáci Mohelno, HC Dukovany, Mars Studenec a HC Naloučany, přičemž největšími favority jsou Ná1 a Tučňáci. Právě tým z Mohelna je největším překvapením soutěže. Již pohled na soupisku dával jasný signál o kvalitě jeho hráčů a jejich výkony na ledě v čele s nejlepším střelcem ligy Urbanem, to plně potvrzují. Každé mužstvo má možnost v souladu s pravidly postavit si tým dle vlastních představ, na druhou stranu se ozývají hlasy a to dokonce často i zevnitř jednotlivých mužstev, zda je žádoucí ubírat se cestou nahrazování vlastních méně kvalitních hráčů " legionáři " odjinud. Je pochopitelné, nikdo nechce dobrovolně prohrávat, pravidla to umožňují, nezbývá než volbu obsazení jednotlivých týmů respektovat a ponechat na volbě příslušných vedoucích.
   Stávající ročník rozhodně přinesl zlepšení výkonů arbitrů. Spoustu zápasů pískají mladí aktivně hrající náměští rozhodčí a minimálně se zlepšila kvalita bruslení a posuzování nečisté hry. Na místě a logické jsou patřičné dávky emocí v zápasech, ale snažme se zůstat nad věcí i při vědomí vlastního ukřivdění. Znovu připomínám, rozhodčí to nedělají schválně, každému doporučuji si jít pískání vyzkoušet, pak budete pohlížet na výkony sudích možná trošku jinak.
    Pro příští ročník zůstává řada neznámých : možná změna systému či počtu týmů, úprava pravidel v bodě, kteří hráči budou moci soutěž hrát, případné rozdělení ligy na kontaktní a teplákovou část. Možnosti, které bude třeba zvážit a rozhodnout, jak dále pokračovat.
   Za sebe bych Vám všem rád poděkoval za přízeň této zajímavé a do určité míry již i prestižní soutěže a rozhodně se stane součástí volby co dále s ligou i vlastní organizace NHL.                                                                                                                  28.12.2009
 

V pátek 25.9.2009 proběhla schůzka zástupců mužstev

    Na schůzce zástupců mužstev před nadcházející sezónou NHL byly projednány některé úpravy a doplnění organizačních záležitostí a pravidel : 

   1) Budou zakoupeny dva rozhodcovské dresy pro naši soutěž velikosti XXL, které budou uloženy v zamčené skříňce v kabině rozhodčích. Klíč bude na společném svazku včetně klíče od kabiny a bude sloužit pouze pro potřeby NHL

  2) Ve výjimečných případech je dovoleno některým hráčům používat košík, doporučujeme místo něj zvolit celoobličejový kryt z plexi. Nejde o obecné povolení košíku, hráčům bude jmenovitě povolena výjimka a tato bude zaznamenána na soupisce týmu.

   3) Mužstvu HC Zbýšov bude chytat nezletilý brankář Michal Nešpůrek, start v soutěži je podmíněn písemným souhlasem jeho odpovědného zástupce, který bude součástí soupisky týmu HC Zbýšov.

   4) Za tým HC Rakšice může chytat Petr Lang, který v poli hraje registrovanou soutěž - okresní přebor.

   5) Došlo k zrušení věkového limitu 35 let pro možnost startu v NHL, po ukončení hry v registrované soutěži.

   6) Začátek NHL bude v sobotu 7.11.2009
   7) Rozpis soutěže bude zveřejněn na těchto stránkách do 23.10.2009.

   8) Domácí ( prvně napsané ) mužstvo má právo volby dresů, soupeř má povinnost se barevně přizpůsobit tak, aby byly týmy jasně vizuálně odlišitelné. Je možno místo druhé sady používat rozlišovací dresy.

   9) Je zde ke stažení vzor soupisky s prohlášením hráčů. Bez odevzdané soupisky nemůže mužstvo v NHL startovat. Soupisku lze poslat nejprve mailem a osobně ji odevzdat při prvním startu mužstva v soutěži          

  10) Herní systém a počet mužstev bude stejný jako v minulém ročníku NHL                                      
  11) Došlo ke změně názvu některých týmů NHL                                                                                      

  12) Účastníci schůzky byli vyzváni k nasazování rozhodčích s co nejvyšší hokejovou kvalitou a zkušeností. Zůstane zachován systém nasazování i placení rozhodčích.

  13) Žádám všechny mužstev o překontrolování správných údajů v odkazu kontakty a podrobné prostudování pravidel soutěže                                                                                                                                                                                     28.9.2009

 

Náměšť 1 - HC Berušky 5:4

       V sobotu 25.7.2009, na náměšťskou pouť, se odehrálo prestižní a mimořádně podařené fotbalové utkání mezi hokejovými mužstvy Náměšť 1 a HC Berušky. Před více než 200 skvělými fanoušky obou týmů i jiných zvědavců a návštěvníků, se obě sestavy prezentovaly výborným výkonem a navíc se hrálo i v nečekaně sportovní a přátelské atmosféře. Po úvodním slavnostním nástupu a poslechu státní hymny, měla v úvodu zápasu převahu Náměšť 1 a po deseti minutách vedla 2:0. Berušky však obrovským nasazením a za frenetického aplausu jejich fandů dokázali do poločasu srovnat, kdy za zmínku stojí především vyrovnávací gól Jardy Bednáře, na jehož přízemní dělovku z úhlu z dvaceti metrů nedokázal reagovat ani jinak skvěle pozičně operující golman Karel Krátký. Rovněž začátek druhé půle patřil mírně fotbalovější Náměšti a opět jsme šli do dvoubrankového vedení 4:2. Ovšem běhavější a bojovější Berušky  nejlepším hráčem zápasu Peťou Kučerou znovu snížili a dramatický zápas tak měl náboj až do úplného konce, který stanovil devátou brankou v poslední vteřině utkání posila Berušek z Juve Pavel Nedvěd alias Luďa Fila. Vrcholem přestávkového programu pak bylo předání jeho dresu s podpisem top fanouškovi jejich týmu Míšovi Chovancovi. Poděkování patří všem účastníkům tohoto zdařilého odpoledne, kteří vytvořením skvělé atmosféry přispěli k velkému úspěchu této akce, především týmu beruškovských disjockejů a obsluze bufetu v čele s paní Šimončičovou, za zajištění dokonalého občerstvení.                                                                                                                        fotky z utkání

   Náměšť 1 - HC Berušky 5:4
Branky : Hošťálek 2, Rabušic 2, Vildomec - Kučera 2, Bednář, Fila                                                                                    28.7.2009
 

Skončil 13. ročník NHL

   Sobotními dohrávanými zápasy skončil letošní ročník náměšťské hokejové ligy. Již dříve bylo rozhodnuto, že vítězem sezóny se stalo s náskokem osmi bodů mužstvo Náměšť 1, druha skončila Náměšť 2 a třetí tým Hluboké.
   240 odehraných zápasů, poprvé účast 16 týmů, čtyři měsíce litých bojů. Přes veškeré připomínky a někdy zvláštní názory se jedná o dobrou a zajímavou soutěž, s možností zimní zábavy pro více než tři sta aktivních hráčů, jejich managmentů a spoustu fanoušků.
   Již z prostého výčtu pořadí v tabulce je zřejmý složitý osud nováčků soutěže. Až úplně na chvostu se umístili týmy HC Pyšel a Drátovny, nejlepší z nich pak HC Naloučany na desáté pozici. Přes jejich maximální snahu je zvláště z počátku patrná jejich nezkušenost a zvláště jistá naivita, ale to se postupně s přibývajícími zápasy jistotně změní.
   Spolupráce s jednotlivými týmy a hlavně jejich vedoucími byla podstatně lepší než v minulosti. Drtivá většina reagovala na výzvy, hlásila výsledky utkání a byla vstřícná k řešení trablů a běžných provozních záležitostí. Jsou však i družstva, pro které je občas složité poslat výsledek utkání, o povinnosti hlásit střelce branek ani nemluvě.
   S ukončením letošního ročníku velmi brzo začne diskuze o plánech a přípravách sezóny nové. Termín ukončení přihlášek do ročníku 2009/2010 je stanoven na 31.8.2009.  
   Za sebe musím konstatovat, že jsem měl obavu z množství plánovaných utkání při systému dvojkolově každý s každým, nicméně realita a ohlasy jsou většinou kladné, týmy si pochvalují dva zápasy týdně a dá se to zvládnout časově i organizačně. Případné úpravy systému, pravidel, soupisek, výstroje, například tolikrát přetřásanou problematiku košíků, možnosti kdo bude moci soutěž hrát a další, necháme na schůzku zástupců mužstev, kterou plánuji na pátek 11.9.2009. Snahou bude zachovat co nejvíce amatérský status bezkontaktního rybníkářského hokeje a znovu apeluji proti snahám přizpůsobit tuto soutěž k okresnímu přeboru. Tato liga má být protichůdnou alternativou registrovaného opravdového hokeje.
   Evergrýnem je věčná problematika rozhodčích ligy. Jsem přesvědčen, že došlo ke kvalitativnímu posunu v jejich výkonech, říkám tak s plným vědomím částečně oprávněné kritiky na jejich výkony. Budu prosazovat daleko tvrdší trestání urážek a kritiky jejich výkonů, na druhé straně navrhneme schválit listinu rozhodčích starších 18 let pro zamezení rozhodování nekompetentních sudích. Připomínám, že kvalitu přímo úměrně ovlivňuje nominace jednotlivých mužstev, většinou platí, že čím lepší hokejista, tím lepší rozhodčí.
   Diskuzi ponechám bez komentáře, od toho je to diskuze, respektuji Vaše právo i na negativní názory a kritiku, pouze budu důsledně mazat všechny urážky a příspěvky netýkající se naší soutěže.
   Velmi mě mrzí, že stále nedošlo k tolik potřebné výstavbě nového krytého ZS, dle mého soukromého názoru je třeba jít cestou výrazného zjednodušení navrženého projektu, tuto cestu navrhnu na středečním jednání zastupitelstva města, které se bude problematikou řešení zimního stadiónu zabývat.
   Na závěr mi dovolte poděkovat Vám za zdařilý ročník naší ligy, přeji Vám do letní části roku hodně jiných sportovních zážitků, případně i úspěchů a těším na setkání s věřím , že většinou letošních hráčů v ročníku 2009/2010.
                                                                                                                                                                                                       1.3.2009

Přinese sobota rozhodnutí?

    Po téměř čtyřměsíčním zápolení se blíží závěr letošního ročníku NHL a situace spěje k odhalení všech potřebných tajenek soutěže. Nejlepším brankářem byl zvolen Radek Joch z Hlubokého, nejlepším střelcem ligy bude David Malyjurek z Dukovan. Celkovým vítězem a držitelem nového trvale putovního poháru NHL se již v sobotu může stát mužstvo Náměšť 1 v případě výhry nad Dukovanami, nebo po porážce Náměště 2 v duelu s Jinošovem. Napínavý bude ještě boj o třetí místo, nejblíže k němu má mužstvo Hluboké, kterému stačí bodovat v zápase s Březníkem. Na jejich zaváhaní čekají týmy Dukovan a Jinošova. Rozhodnuto je na chvostu tabulky, četné poslední místo přes výrazný herní vzestup v posledních kolech ligy obsadí Drátovna.                                                                                                                                                                                                                            20.2.2009

 

Nejlepším brankářem NHL 2008/2009 Radek Joch

   Nejlepším brankářem letošního ročníku NHL byl v anketě  jednotlivých týmů zvolen Radek Joch z Hlubokého celkovým ziskem 50 bodů. Na druhém místě skončil Jiří Musil z HC Berušky s 47 body a třetí David Jura s body 30-ti.  V anketě hlasovaly zástupci 15 mužstev, nezúčastnily se Vysoké Popovice.  výsledky ankety                                                                                             16.2.2009

 

Zklidnění vášní

            Pouze bych rád upravil na pravou míru a zároveň reagoval na některé poslední diskuzní příspěvky:.

   1.) Jasně jsem napsal, že mužstvo Náměšť 2 se neprovinilo proti pravidlům v otázce startu Romana Stehlíka.   
   2.) Záleží na vůli většiny, jaké pravidla a kritéria si schválíme, letos nějaké platí, příští rok budou dle schválení.
  3.) Nikde není psáno, že máme patent na rozum, tuhle soutěž jsme si založili za účelem zábavného hraní, klidně je možné založit soutěž jinou, s jinými pravidly, třeba kontaktním hokejem, plnou výstrojí atd, ale bez nás, ale to je přece legitimní a fér.
   4.) To, že jsme dvanáct let ( Ná1 ) hráli s brankářem samoukem, často kvůli tomu prohrávali vyrovnané zápasy, zatímco jiní si už dávno exgolmany sehnali, pochopitelně nikomu nevadilo. Bylo to proto, že jsme chtěli zachovat původní smysl soutěže, ale teď už to prostě nejde, byli jsme za kašpary. Máme domluveného brankáře už od loňska, Jinošov má dva a chytá nám přesně dle pravidel, nikdo to nenapadal, až teď , kdy mnohdy se štěstím vyhráváme.
   5.) Přál jsem si ještě jednou tenhle turnaj vyhrát, ale teď jsem těžce na rozpacích, protože si dovedu představit, jak spousta těch chytrejch z diskuze bude Náměšť 1 napadat, ale to samé bude v případě výhry Náměště 2.
   6.) Ale to vše chápu, jsou to normální hospodský kecy, jen bych přál  každému si zkusit řízení a organizaci takové ligy, možná by někteří trošku procitli. Ale nejvíc mně vadí, že základní principy této rekreační soutěže jsou potlačovány i ze strany těch, kteří vždy vystupovali za bez výstrojový, bezkontaktní, amatérský hokej pro zábavu.
   7.) Všichni se uklidněte, hrajte pro zábavu a vlastní potěšení, já už na diskuzi reagovat nebudu, je to zbytečný, Hezkou zábavu Vám všem                                                                                                                                                                                          5.1.2009
 

NHL má za sebou úvodní polovinu

   Po veselém prožití Silvestra a věřím, že klidném prožití vánočních svátků, vstupuje naše liga do druhé poloviny. Dovolte mi pár postřehů týkajících se dosavadního průběhu soutěže i několik možností, či námětů do budoucna. Znovu připomínám původní záměr pro koho je NHL určena. Organizovaná soutěž pro amatéry, případně vysloužilce, či mírně pokročilé hokejisty, kteří z rozličných důvodů ukončili činnost v registrované soutěži. Proto od příštího ročníku navrhnu do pravidel zákaz uvedení hráče na soupisku, který následně bude hrát registrovanou soutěž a zákaz hraní hokejistů, kteří hráli vyšší soutěž než je KP. Vede mě k tomu snaha o zabránění rychle rostoucí výkonnosti některých hráčů NHL - viz poslední diskusní příspěvky ohledně Romana Slavíka. Ten mimochodem, jestli nehrál od sezony 2005/2006 žádnou registrovanou soutěž, hraje letos naprosto v souladu s pravidly NHL. Patrně největším problémem naší soutěže jsou neustálé výtky k výkonům některých rozhodčích. I zde je řešení v našich rukou, delegace kvalitních sudích z řad exhokejistů, přesto navrhneme pro nadcházející ročník zavedení schválené listiny rozhodčích, z každého mužstva 2-3 arbitři starší 18ti let, jiní sudí nebudou moci ligu pískat. Druhou možností je získání kvalitního šéfa rozhodčích, který by si organizaci sudích vzal na starost a návrat k systému z minulého roku. Rozhodně se nevyhýbáme diskuzi k dalším úpravám pravidel - výzbroje, například otázce košíku, plexi, pokut, systému soutěže atd. Tato diskuze by měla nastat okamžitě po skončení probíhajícího ročníku ligy.

    K dosavadním příspěvkům k diskuzi uvedu jen to, že chápu věčné výtky na adresu náměšťských týmů, je přirozené, že nikdo nechce prohrávat a vzhledem k tomu, že jsme navíc mužstva domácí ", jsme první na raně. Rozhodně však neplatí, že bychom měli nějakou protekci, či výhody u rozhodčích, jak se zde někdy ozývá.

    V polovině soutěže se již vytřídili možní adepti na celkové vítězství. Pakliže se nestane nic mimořádného, titul získá někdo z pětice Náměšť 1 a 2, Hluboké, Dukovany a Studenec. Zbývá však ve hře pro každý tým třicet bodů a proto věřím, že liga bude napínavá až do závěrečných utkání. Vyhrát může jen jeden, ale prioritní náplní této soutěže přece není výhra za každou cenu. Přeji Vám do zbytku NHL co nejvíce kladných požitků z dobrého sportu i následného, možná ještě kvalitnějšího rozboru při sklenici dobrého oroseného.                                                                                                                                                                                     2.1.2009

 

Klasifikace termínu příklep

   V pravidlech naší ligy je zakázáno používat golfový úder. Vzhledem k častým diskuzím co je a ještě není golf či příklep znovu sděluji výklad : za příklep je označena střela, kdy hráč po celou dobu střely vede puk v čepeli hokejky a po ledě a následně zápěstím udělí střele potřebnou razanci. Příklep je povolen. Je zakázáno střílet s nápřahem tedy golfovým úderem. Za porušení pravidla je udělen tříminutový trest.                                                                                                                                                        16.12.2008

 

První čtvrtina letošní NHL odehrána

   Rychle nabrala tempo letošní náměšťská hokejová liga. Víkendovými zápasy byla dokončena první čtvrtina a hned pokračuje dalšími pondělními zápasy. Co ukázal dosavadní průběh soutěže? Především jednoznačné zvednutí úrovně ligy. Všechna mužstva mají v sestavě kvalitní hráče, ať již z řad bývalých hokejistů jako jsou oba týmy Náměště, dále Jinošov, Březník či Dukovany, na druhé straně i celky založené na zdravé agresivitě a mládí, z nichž bych vyzvedl Studenec, Vladislav a Berušky. Mixem pak je Hluboké, opírající svůj výkon kromě nezpochybnitelných kvalit o výborného brankáře. Dalším jasným trendem je větší vyrovnanost ligy, kdy již prakticky nejsou dopředu lehká utkání a porazit může skoro každý každého. K zlepšení dynamiky NHL přispěli i všichni nováčkové ligy, disponují potřebným nadšením a v případě Naloučan i kvalitou týmu. Tabulka soutěže se částečně rozdělila na týmy aspirující na medailová umístění - prvních deset a ty ostatní, platí ovšem, že vzhledem k početnému třiceti zápasovému systému soutěže je zcela předčasné některé týmy přeceňovat a jiné podceňovat, neboť třeba již v polovině soutěže může být vše jinak. První část soutěže bohužel přinesla i řešení  problému neoprávněného startu a čerstvě i konflikt ze zápasu Březník s Beruškami. Ano, hráči Březníka v souladu s pravidly měli právo na vznesení protestu proti startu dvou hráčů Berušek bez čísel, na druhé straně nechám na individuálním posouzení všech, zda v polovině utkání za nepříznivého stavu 1 : 3 je účelový protest proti startu jím známých hráčů, z nichž jeden za ně navíc deset let v minulosti hrál, sportovně fér. Čísla byly zavedeny z jediného důvodu, aby byla jasná čitelnost identifikace hráčů. Na závěr tohoto krátkého  hodnocení první čtvrtiny soutěže, bych zhodnotil práci rozhodčích. Myslím si , že úroveň většiny rozhodování je lepší než dříve. Znovu však žádám všechny mužstva o nasazování arbitrů z řad ex hokejistů, je to v zájmu zkvalitnění i zklidnění jednotlivých duelů. S tím souvisí i rekapitulace utkání po stránce dodržování pravidla bezkontaktního hokeje. Znovu platí, že většina zápasů nevybočila z mantinelů daných pravidly ligy, případně pouze v omezených výjimkách. Pokračujme v tomto trendu, všem týmům i hráčům přeji do zbytku NHL spoustu potěšení z kvalitního hokeje.                                                                                                                                                                                      7.12.2008

 

Termín pro dopsání a instalaci čísel

    Stanovuji termín pro dopsání čísel na soupisku týmů na 30.11.2008. Po tomto termínu bude moci nastoupit k zápasu hráč bez čísla na dresu pouze ve výjimečném případě a za podmínky souhlasu kapitána soupeře.                                                   3.12.2008

 

Doplnění evidence vyloučení do konce zápasu

   Na základě pravidla : hráč , který bude vyloučen dvakrát do konce utkání , nesmí nastoupit v příštím zápase NHL , pokud bude stejný hráč vyloučen třikrát , nesmí hrát ve zbytku sezóny . V případě jeho startu , bude zápas kontumován ve prospěch soupeře, je doplněna evidence hráčů z jednotlivých týmů s tresty do konce utkání v databázi soupisky a odkazy                                                                                                                                                                                        2.12.2008

 

Odevzdané soupisky

   S radostí a zároveň pochvalou všem mužstvům konstatuji, že všechny týmy NHL následujícího ročníku ligy odevzdaly v souladu s pravidly řádně a včas vyplněnou soupisku hráčů. Celkem je na soupiskách uvedeno 342 hráčů, nejmladším je David Pavlík z Vladislavi narozen 1.6.1990 a veteránem ligy je pan Jaroslav Kašpar z Dukovan.

                                                                                                                                                                                                   6.11.2008

Čísla na dresech

   Vzhledem k tomu, že některá mužstva mají ve výrobě nové sady dresů s čísly a jmenovkami hráčů, které se nestihnou vyrobit do datumu povinnosti odevzdání soupisky ( 31.10.2008 ), mají týmy možnost odevzdat soupisky bez uvedení čísel, pouze se jmény a datumy narození hráčů. Čísla budou dopsány po zhotovení dresů.                                                                             30.10.2008

 

Ocenění hráčů

   Po skončení blížícího se ročníku NHL proběhne při závěrečném setkání týmů předání nového trvale putovního poháru NHL vítězi ročníku,  vyhlášení nejlepšího střelce turnaje a nově i ocenění nejlepšího brankáře soutěže. Rozhodovat o něm budou jednotliví vedoucí a kapitáni všech týmů, stanovením pořadí  prvních tří ( 5, 3 a 1 bod ). Vítězem se stane brankář s nejvyšším počtem získaných bodů. Žádám proto jednotlivé vedoucí i kapitány týmů o průběžné sledování výkonů golmanů, pro objektivní možnost provedení závěrečného hodnocení.              16.10.2008

 

Obsazení rozhodčích

   Jednotlivé nominace rozhodčích jsou vedeny obecně pravidlem : když to jde, tak aby řídili zápasy co nejblíže svému vlastnímu utkání. Víkendové zápasy jsou obsazeny tak, aby vždy rozhodovali týmy, které se následně utkají,  kromě posledních sobotních a nedělních duelů, kdy musí rozhodčí hrát a rozhodovat v různých dnech. První zápasy v průběhu týdne jsou obsazeny vždy rozhodčími následujícího zápasu, druhé jsou řízeny týmy právě skončeného utkání. Upozorňuji mužstva, že si mohou domluvit i rozhodčího jiného, ovšem ručí za jeho nominaci a účast, včetně případných postihů za jeho absenci.                                                                                                                                                                                     6.10.2008

 

Doplnění pravidel a rozhodčí

   Po definitivním odmítnutí p. Jardy Jonáka plnit funkce organizátora rozhodčích, jsme přistoupili k stanovení pravidel pro účasti rozhodčích na zápasech. Jednotlivá mužstva budou mít za povinnost nominovat své zástupce na příslušné zápasy dle rozpisu soutěže. Výplatu budou provádět vedoucí mužstev které zápas odehrají a to v pořadí jak jsou uvedeny v rozpise. "Domácí" platí 200,- Kč za 1.rozhodčího uvedeného v rozpise, hosté platí 2.rozhodčího. V případě účasti pouze jednoho rozhodčího, platí obě mužstva po 200,- Kč jednomu rozhodčímu. Tým, který nezajistí účast svého rozhodčího bude potrestán pokutou 200,- Kč a napomenutím, za každou další neúčast je pokuta 200,- Kč a ztráta jednoho bodu v tabulce. Nebude se tedy vybírat částka 6000,- Kč centrálně, každé mužstvo prostřednictvím svého vedoucího si bude výplatu rozhodčích řídit a evidovat sám. Příslušný vedoucí mužstva , sdělí výsledek zápasu a střelce branek jeho týmu do 24 hodin na mail správce stránek  matousek@mesto-namest.cz.  Při shodě výsledku z obou stran účastníků zápasu bude výsledek oficiálně zapsán.      Rovněž bude oznámena účast jednotlivých rozhodčích za týmy pro případný postih, jmenovitě vyloučené hráče do konce utkání, inzultace, případně i další údaje dle jejich rozhodnutí .                                                                                                                                                                                  30.9.2008

 

Organizační schůzka všech týmů NHL

   V pátek dne 19.září 2008 se konala úvodní schůzka letošního ročníku NHL. Pozitivem byla vysoká účast všech zájemců o naši soutěž , většina týmů zde měla hned dva své zástupce. Hlasováním dosavadních účastníků v poměru 10:3 bylo rozhodnuto o rozšíření mužstev o týmy Drátovna , Pyšel a HC Naloučany. Nejtěsnějším poměrem hlasů 8 : 7 ( jeden se zdržel ) , byl dále stanoven systém soutěže : počet mužstev 16 - dvoukolově , celkový počet zápasů 240 ( každý 30 x ) , náklady na led 432 000,-. Každé mužstvo bude hradit 27 000,- za led , 6 000,- za rozhodčí a 500,- ostatní , celkem 33 500,- Kč. Mužstva budou hrát  každý víkend a většinou i jednou během týdne ve všední den večer.            Do konce září bude zpracován rozpis minimálně na první polovinu soutěže. V odkazu kontakty jsou uvedeny barvy dresů jednotlivých týmů pro snazší orientaci či dohodu před vzájemnými zápasy. V případě nepříznivého počasí bude možno provést o poločase úpravu ledu , po vzájemné dohodě kapitálů , ovšem bez nároku na delší čas utkání. Nově se zavádí povinnost nošení helmy , hráč bez ní nebude moci k zápasu nastoupit. Každý hráč na výzvu rozhodčího musí prokázat svoji totožnost občanským či řidičským průkazem , případně cestovním pasem. Byl zřízen řídící výbor soutěže ve složení Matoušek , Nevrtal , Tomek.                                                                                                                                       22.9.2008

 

Ročník NHL 2007-2008 je minulostí

     V neděli 2.3.2008 skončil NHL ročníku 2007-2008. Vítězem se stalo mužstvo Jinošova a za sebe jako aktivního hráče všech dosavadních ročníků soutěže si troufnu říct , že uplynulý ročník byl z výkonnostního hlediska ten nejkvalitnější v celé historii NHL. Většina mužstev má kvalitní brankáře a počet hráčů " rybnikářů v teplákách ", kteří dříve v hojné většině doplňovali pár kvalitních hráčů jednotlivých týmů , rapidně klesl.V průběhu soutěže se vyskytovaly tradiční neduhy  , hlavně v organizačním zajištění , komunikaci mezi týmy , obsazování a kvalitě rozhodčích , kontaktní unfair zákroky. Přes tyto negativa celková úroveň NHL výrazně roste a stala se z ní respektovaná amatérská liga širokého náměšťského okolí. Skončila sezóna , avšak již nyní je třeba začít s přípravou té nové. Hlavně se to týká zajištění kvalitní organizace a pravidel tak , aby byla zcela jasně vymezena další perspektiva a směr NHL. Moje první reakce a názory po počátku loňské sezóny byly , že si vytvoříme novou NHL takovou , jaká byla dříve - t.j. teplákovou , bez výstroje , pouze s holeními chrániči , rukavicemi , případně helmou. Po absolvování několika diskuzí jsem změnil názor , čas se nedá zastavit , v soutěži jsou již někteří hráči lepší a rozhodně i o pár týdnů mladší a je nevhodné a hlavně zbytečné opouštět něco , co jsme dvanáct let společně vytvářeli . Lepší variantou bude prosazování stávající NHL v duchu a tradici plně bezkontaktního hokeje s umožněním plné výstroje jako osobní ochrany hráčů , za podmínky striktního dodržování nastavených pravidel s nulovou tolerancí pro hráče hrající registrované soutěže. Příští ročník budou hrát pouze týmy , které přijmou za své společnou vůli být přátelskou amatérskou ligou , nikoli kontaktní soutěží příkladu okresního přeboru. Argumenty typu , proč se hráč neobleče a následně brečí nejsou správné. Nehrajeme kontaktní hokej , ale ligu dle pravidel starých pánů , kde jsou střety zakázány , soutěž pro bývalé hráče , či úplné amatéry , ne pro ty , pro něž je jednodušší prosadit se v NHL , než být kusovkou v OP. Směřuji k nové organizaci a nastavení pravidel v NHL. Hrát soutěž dle současného návrhu pravidel , které jsou ještě k diskuzi a dále zveřejňuji harmonogram termínů pro přípravu NHL ročníku 2008/2009.  Do 30.6.2008 přihlášky zájemců na můj mail ,  19.9.2008      v 19 hodin úvodní schůzka mužstev v restauraci Horizont , kde budou odsouhlasena přijatá mužstva , pravidla soutěže , vytvořen nový řídící tým a dohodnuty platby a další organizační záležitosti ligy. Velmi uvítám případné zájemce o práci v organizačním týmu soutěže. Následně do 19.10.2008 jednotlivé týmy odevzdají soupisky hráčů a cca 25.10.2008 začne další ročník . Na závěr mi Vám všem dovolte poděkovat za spolupráci při letošním ročníku soutěže a těším se na příští ročník NHL 2008/2009                                                                                                                                                                                  20.3.2008

 

starší statistiky

 HC Berušky

 HC Hluboké

 HC Jinošov

 HC Rakšice

 HC Pyšel

 HC Naloučany "B"

 HC Nárameč

 HC Pozďátky

 Orli Rešice

 Mars Studenec

 HC Ducks Náměšť

 HC Originals

 HC Stanoviště

 Náměšť 2

 Harťál

 Zlobři Myslibořice

 Lok. Zbýšov

 Kojoti Vémyslice

 HC Zbýšov

 HC Naloučany

 HC Rosice

 Draci Vladislav

 HC Dukovany

 Náměšť 1

   

 

statistiky

 HC Berušky

 HC Pyšel

 HC Naloučany

 HC Rakšice

 HC Jinošov

 HC Nárameč

 Zlobři Myslibořice

 HC Ducks

 HK Originals

 HC Mars Studenec

 HC Spartak Třebíč

 Harťál

 Náměšť 2

   

 

     historie ligy

 historie NHL

 zajímavosti NHL

 vítězové NHL

 klub kanonýrů

 2022 - 2023

 2021 - 2022

 2019 - 2020

 2018 - 2019

 2017 - 2018  -  "B"

 2016 - 2017  -  "B"

 2015 - 2016  -  "B"

 2014 - 2015  -  "A"

 2014 - 2015  -  "B"

 2013 - 2014

 2012 - 2013

 2011 - 2012

 2010 - 2011

 2009 - 2010

 2008 - 2009

 2007 - 2008

 2006 - 2007

 2005 - 2006

 2004 - 2005

 archív článků